Bitcoin poker nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir yazımızda açıkladık.

Bitcoin Poker Nedir ? – Avantajları ve Dezavantajları

Çevrimiçi Bitcoin Poker ilk olarak Nisan 2011’de ABD Adalet Bakanlığı tarafından çevrimiçi poker topluluğunda “Kara Cuma” olarak bilinen bir tarih olan, bir dizi çevrimiçi poker sitesinin kapatılmasının ardından poker oyuncuları için bir seçenek haline geldi. Adalet Bakanlığı bu poker sitelerinin, 2006 yılında geçirilen ve oyuncuların hesaplarındaki ödemelerin işlenmesini yasaklayan bir yasa olan, Yasa Dışı İnternet Kumar Yasası (UIGEA) ‘ya aykırı olduğunu iddia etti.

PokerStars, Full Tilt Poker ve ABD’deki Cereus Ağı’ndaki poker sitelerinin kapatılması, pek çok insanın yanlışlıkla UIGEA’nın ve Adalet Bakanlığı’nın sonraki eylemlerinin ABD’de çevrimiçi poker oynamayı yasadışı hale getirdiğine inanmasına neden oldu. Ancak, yasayı daha net anlayanlar, ödeme işlemlerini yasaklayan yasaları atlamanın bir yolu olsaydı, yasal olarak ABD’de çevrimiçi poker oynamaya devam edilebileceğini biliyorlardı. Dolayısıyla Bitcoin Poker doğdu.

Bitcoin işlemlerini engellemek için kanunda hiçbir şey olmadığından, kripto para birimi ile çevrimiçi poker oynama kavramı hızla patladı. Bitcoin poker sadece poker oyuncuları için değil, aynı zamanda ilk bitcoin poker sitelerinin günlerinde bazı kolay seçmelere yol açan ve kavramı araştırmak isteyenler için daha fazla poker oyuncusunu kendilerine çekti.

İşleri bir adım öteye götürmekle, bitcoinler hükümetler tarafından yasal ihale olarak tanınmıyor, bu nedenle herhangi bir tüzel kişiliğe göre gerçek para ile poker oynamıyorsunuz. Bitcoinler hükümetler tarafından kontrol edilmediğinden ve büyük finans ve bankacılık kurumları tarafından dokunulmadığından, paraların gerçek paralı poker hesaplarına ve para hesaplarından aktarılması kesinlikle yasaktır.

Bitcoin’in artan profili nedeniyle, birçok “ana” çevrimiçi poker sitesi de oyuncuların kripto para birimini kullanarak para yatırma ve çekme işlemine izin verdi. Bu siteler kesin olarak “Bitcoin Poker siteleri” olmasa da – Bitcoin mevduatlarını masalarda oynamak için ABD dolarına dönüştürdüğü için – oyunculara daha yüksek trafik seviyesine, daha değerli turnuvalara ve daha fazla ödüllendirmeye sahip sitelerde rekabet etme fırsatı sundu. Şuanda ülkemizde Betist sitesi de bitcoin ve diğer kripto paralarla müşterilerine finansal işlemler sağlıyor.

Bitcoin ile ilgili en güzel şey, Bitcoin ile çevrimiçi poker oynamak için kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir şey anlamanıza gerek kalmamasıdır. Çevrimiçi poker oynamak için Bitcoin kullanmak kolay, güvenli ve potansiyel olarak kazançlı.

Bitcoin pokerini sunmaya başladığını duymuş olabileceğiniz birçok siteye ek olarak, bu yeni, kazançlı pazarın avantajını yakalamak isteyen tamamen yeni sitelerin de büyük bir akışı olmuştur. Siteler arasında seçim yaparken lütfen dikkatli olun arkadaşlar özellikle ülkemizde bu anlamda olumsuz hizmet veren birçok site mevcut.

Bitcoin ile Online Poker Oynamanın Avantajları ve Dezavantajları

Hükümetlerin kontrolünün çok az olduğu bir para birimi olmasının yanı sıra, Bitcoin’ler çoğunlukla internet üzerinden alınıp satılıyor. Bu (bankalar dahil değilken) işlem ücretlerinin asgari düzeyde tutulduğu anlamına gelir. Pek çok çevrimiçi poker oyuncusunun takdir edeceği gibi, bir para birimi işleminde bankanızın düzenli olarak yüzde 4’ünü veya daha fazlasını kaybetmek, çevrimiçi poker deneyiminiz arasındaki farkı karlı hale getirebilir. Bir siteye girmeden ve depozito yatırmadan önce mutlaka araştırmanız gereken bir şeydir.

Bitcoin’lerle çevrimiçi poker oynamanın bir başka avantajı da para çekme işleminin hızlanmasıdır. Finansal kuruluşla ilgilenmediğiniz için, ödemeler günler veya haftalar yerine birkaç dakika içinde gerçekleşir.

Bitcoin poker odalarının sunduğu üçüncü bir avantaj, para yatırma ve çekme işlemlerine bağlı anonimliktir. Geleneksel sitelerde oynadığınızda, bir işlemi gerçekleştirmek için kişisel ve finansal bilgilerin sunulması bir zorunluluktur. Bununla birlikte, bitcoinler ile, her işlem – şeffaflık amacıyla izlenip kaydedilmiş olsalar bile – tamamen isimsizdir. Bunun anlamı, banka hesabınızı ve yönlendirme numaralarınızı bırakmadan, adınızı ve soyadınızı oraya yazmanıza gerek kalmamasıdır. Kişisel bilgilerini güvende tutmakla ilgilenen insanlar için, bitcoin sonsuz fırsatlar sunar.

Bitcoin ile çevrimiçi poker oynamanın en büyük dezavantajı, diğer para birimleriyle ilişkili olarak şifreleme para biriminin değerinin değişken olması. Olumsuz bir dalgalanma riski, Bitcoin’i ABD dolarına çeviren çevrimiçi poker siteleri tarafından azaltılsa da, Bitcoin’e özel olan sitelerdeki oyuncular, poker masalarındaki performanslarına bakılmaksızın, para birimlerinin değerlerinin önemli ölçüde arttığını veya azaldığını görebilir.